Tentokrát se realitní rádce zaměří na rozdíl mezi smlouvou exklusivní a neexklusivní

 

Většina klientů, a to nejen zde na Příbramsku, ale i po celé ČR, preferuje neexklusivní spolupráci, neboť má pocit, že tak má větší šanci nemovitost prodat. Opak je však pravdou a nemovitost se spíše znehodnotí, potencionální klient ji může najít se stejnou fotografií od různých RK avšak s různými cenami i popisy. To může působit velmi nedůvěryhodně. Mnohdy se tak stává, že se nemovitost prodá pod cenou. Naproti tomu spolupráce na základě exklusivní smlouvy znamená, že nemovitost bude prodávat pouze jedna realitní kancelář.

Makléř je tak schopen maximálně hájit zájmy klienta (prodávajícího) a je schopen vyjednat nejvyšší možnou prodejní cenu. Tato spolupráce je běžná v zahraničí. Doporučuji pečlivě si vybrat jednu realitní kancelář a té pak prodej své nemovitosti svěřit, učinit to tak na dobu určitou- například 1-2 měsíce, abych si ověřil, zda jsem provedl výběr správně a makléř dělá vše, co slibuje.

Klienti mají také strach, že pokud uzavřou exklusivitu, nemohou si nemovitost již prodat sami. U nás v REMAX Power na Dobříši jsme v tomto klientům otevření, a tak i při uzavření exklusivity mohou přivést zájemce, my zařídíme veškeré právní služby, úschovu kupní ceny a celý chod prodeje nemovitosti a klienti jako odměnu dostanou půl provize nazpět.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *