Funguje spolupráce mezi kancelářemi?
V síti RE/MAX je spolupráce povinná.

 

Co to znamená? Pojďme se na to podívat blíže.

Prodáváte nemovitost. Většina z Vás to první zkusí po známých a dá si inzerát na internet. Výsledkem je, že  Vám zavolá X realitek. Většina Vám slíbí, že Vám ihned přivede klienta. Pozvete si je k Vám domu a nakonec tedy svolíte, aby Vám nemovitost nabízeli (klient se povětšinou nakonec rozmyslí – ale o tom až jindy). Myslíte si tedy, že máte vyhráno, že bude mít největší zájem Vám nemovitost prodat (vždy za to dostane provizi). Makléř Vám to samozřejmě bude chtít prodat, ale ne za každou cenu.

Jak to myslíme?

Asi tak, že k nám do kanceláře přijde klient, shání např. byt, který ale v nabídce nemám a ani nikdo jiný v RE/MAXU. Projdu tedy nabídky jiných RK. A tady nastává ten problém. Zavoláme jim a ejhle. NESPOLUPRACUJÍ. Chtějí si nemovitost prodávat sami. Důvod je prostý, peníze! Nechtějí se s nikým dělit o provizi. Tímto však poškozují své klienty – Vás a zdržují tak prodej (nakonec se např. musí i zlevnit).

Proto radíme, ptejte se před podpisem smlouvy, jestli spolupracují s ostatními RK. Vaše nemovitost se prodá rychleji.

U nás v RE/MAX Power na Dobříši každou spolupráci vítáme, nemovitost se prodá rychleji a my budeme mít spokojené klienty, kteří se budou vracet (doporučovat nás). A o tom to je 🙂 Vaši makléři Eva Viktorinová a Honza Kmenta.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.