Jsme rádi, že dnes (6.6.2013) můžeme říct, že včera konečně vysvitlo sluníčko a alespoň u nás na Příbramsku voda opadá. Sledovali jsme pro Vás v těch nejdeštivějších dnech naše okolí, abychom Vám mohli přinést informace, jak stoupala voda v této oblasti a kam všude se dostala.

Doufáme, že již brzy budeme moci my všichni, kteří máme ve sklepích vodu začít vysoušet. A vám všem, kterým voda zaplavila celé domovy, moc moc držíme palce a přejeme mnoho sil, sluníčka a pomocníků.

A jak to tedy vypadalo v našem okolí očima nás Evy a Honzy mezi 2.- 4.6.2013 ?

Problémy s vodou jsme zaznamenali v obcích Svaté Pole, Daleké Dušníky, Sedlčansko, Kamýk nad Vltavou, Velká, Nový Knín. Menší problémy hlavně s podzemní vodou a vodou přes silnice jsme zaznamenali v téměř všech vesnicích v naší oblasti – např. Nečín, Budínek, Dražetice, Drhovy nebo Drevniky.

V Dražeticích jsme měli rozvodněnou stoku, která odvádí veškerou dešťovku z vesnice, teklo to přes celou silnici a průjezd byl ztížen (viz fotoreportáž). O Borotickém potoku bohužel nemáme info, Drhovský rybník nás potěšil, nevylil se. Sychrovský potok v Rybníkách měl problém hlavně u mlýna, kde se muselo evakuovat. Svatopolský rybník se nám totálně rozvodnil a a vyřadil tak silnici mezi Svatým Polem a Budínkem (viz fotoreportáž) a dále zvedl hladinu Sychrovského potoka, který protéká přes Svaté Pole, ten zaplavil nové hřiště i několik domů. Voda také způsobila pád zdi od kostela na silnici. Nádrž Chotobuš také zvedla svou hladinu a zaplavila přilehlou louku. Kocába v Dušníkách a Druhlicích také velmi potrápila obyvatele (viz fotoreportáž). O další vesnicích nemáme bohužel podrobnější informace, neboť jsme sami řešili problémy s vodou, ale uvítáme od vás jakékoliv doplňující informace.

 

Zde naleznete výběr několika fotografií z předešlých dnů

 

A zde 2 videa natočená TV Fonka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *